• Bli medlem

    Engagera dig i vindkraft!
  • Press & Debatt.

    Följ våra debattartiklar och pressmeddelanden

Vi finns mitt i Stockholm

Besöks- och postadress: Mäster Samuelsgatan 60, 8 tr,
111 21 Stockholm
E-post: info@svenskvindenergi.org
Organisationsnummer: 769609-1250

Visa karta

Medarbetare

Charlotte Unger, vd
E-post: charlotte.unger@svenskvindenergi.org
Mobil: 070-190 86 53

Josephine Uppman, presskontakt och kommunikationsstrateg
E-post: josephine.uppman@svenskvindenergi.org
Mobil: 073-898 08 18

Tomas Hallberg, medlemskontakter, medlemskap, tillstånd, havsbaserad vindkraft
E-post: tomas.hallberg@svenskvindenergi.org
Mobil: 070-164 44 53

Alexandra Lindfors, samhällskontakter, marknad, EU och internationellt
E-post: alexandra.lindfors@svenskvindenergi.org
Mobil: 070-331 75 05

Monica Bracco, kommunikation
E-post: monica.bracco@svenskvindenergi.org
Mobil: 070-397 28 99

Ylva Tengblad, konferenser och kommunikation
E-post: ylva.tengblad@svenskvindenergi.org
Mobil: 073-763 09 74

Mattias Wondollek, elnät och marknad, teknik, FoU, statistik, arbetsmiljö- och säkerhet
E-post: mattias.wondollek@svenskvindenergi.org
Mobil: 070-164 44 51